Jesteś tutaj: Start / O szkole / Plac zabaw

Plac zabaw

Od marca do grudnia 2014 w naszej szkole realizowany był projekt pt.
„Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Łęki Szlacheckie”
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
9.1.1 -  Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej, w zakresie modernizacji i przygotowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym.

W ramach realizacji projektu w naszej placówce wybudowano przyszkolny plac zabaw poprzez zakup i montaż nowoczesnego wyposażenia.

Całkowity koszt inwestycji: 86 954,70 zł. Środki pozyskane zostały z Funduszy Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013.

W dniu 28.10.2014 r. w obecności Wójta Gminy Łęki Szlacheckie Pana Wojciecha Błaszczyka, Pani Dyrektor Elżbiety Dawidowicz oraz przedstawiciela rodziców Pani Marioli Tomaszewskiej dzieci uroczyście przecięły wstęgę i tym samym otworzyły nowy, bardzo dobrze doposażony plac zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich. Przecięcia wstęgi dokonali najmłodsi ze społeczności szkolnej z oddziału przedszkolnego w reprezentacji: Maja Żak, Aleksandra Wróblewska, Cezary Gągorowski oraz Piotr Tomaszewski.

Kolorowe urządzenia, ławeczki, ogrodzenie – w stolicy gminy jest już największym w okolicy placem zabaw dla dzieci. To specjalne zamówiony domek z kładką i zjeżdżalnią oraz huśtawkami. Jest piaskownica i mała ścianka wspinaczkowa oraz sprężynowce. Całość jest ogrodzona i składa się z dwóch części. Na placu zabaw znajduje się również siłownia dla dorosłych sprawujących opiekę w czasie zabawy. Mimo jesiennej pogody od kilku dni najmłodsi jak i również młodzież spędzają tutaj czas. Prace zostały zakończone w dniu Ślubowania klas pierwszych i w tym dniu przedstawiciele samorządu uczniowskiego podziękowali Wójtowi Gminy Łęki Szlacheckie Panu Wojciechowi Błaszczykowi za wykonanie tak ważnej inwestycji dla społeczności szkolnej oraz społeczności lokalnej. Uczniowie będą długo pamiętać tę uroczystość gdyż w prezencie otrzymały to na co długo czekały - piękny plac zabaw, który będzie na pewno tętnił życiem.