Finały wojewódzkie w unihokeju dziewcząt i chłopców

„Słynna SP Łęki Szlacheckie” i wszystko jasne !

21 listopada 2017 w Łodzi odbył się finał wojewódzki w unihokeja szkół podstawowych  chłopców.

Reprezentacja chłopców naszej szkoły w pięknym stylu obroniła mistrzostwo województwa. W turnieju finałowym chłopcy wygrali wszystkie mecze, strzelili rywalom 11 goli tracąc 3. I tak kolejno: 5:1 z SP Grabów (pow. kutnowski), 2:1 z SP Gidle (pow. radomszczański) i w finale 4:1 z SP Uniejów. Brawo chłopaki !!!

Mistrzowie wystąpili w składzie: Filip Janiec,  Kacper Kozub, Kacper Księżnik(kapitan) – 5goli, Oskar Małecki - 4, Adrian  Misztela - 1, Jakub Piątek, Mateusz  Rybicki - 1,  Dustin Sala,  Jakub  Sosnowski,  Kamil Więcławski,  Krzysztof  Zdulski,  Daniel  Żak.

24 listopada 2017r. w Sieradzu odbył się finał wojewódzki w unihokeja szkół podstawowych w kategorii dziewcząt.

Kolejny sukces odniosła reprezentacja hokeistek naszej szkoły zdobywając złote medale. Dziewczęta w pięknym stylu zdobyły mistrzostwo wygrywając wszystkie mecze.  Strzeliły rywalkom 14 goli  tracąc 3. I tak kolejno: 3:0 z SP Bednary (pow. łowicki), 4:2 z SP Gidle (pow. radomszczański), 2:0 z SP 9 Sieradz i 5:1 z SP Góra Św. Małgorzaty (pow. łęczycki). Brawo! Brawo! Brawo!

Skład zwycięskiej drużyny:Karolina Berska(kapitan) - 9 goli, Izabella Kołtun - 2, Natalia Niemczyk, Karolina  Nowak,  Joanna  Mazurek,  Kinga Olejnik, Julia Skrobek - 3,  Joanna Więcławska, Kaja Wojtala, Natalia Wolska, Woźniak Weronika.

Jak mówi trener Roman Pyrzanowski: „To są kolejne piękne karty jakie zapisujemy w historii naszej szkoły, gminy… Dziewczęta wywalczyły tytuł mistrzowski po raz siódmy w dziewięcioletniej historii startów w finałach wojewódzkich. Chłopcy zdobyli złote medale po raz trzeci z rzędu (po raz piąty w dziewięcioletniej historii startów w finałach wojewódzkich). Takie rozstrzygnięcie nie jest dla mnie zaskoczeniem. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy byli dobrze przygotowani pod każdym względem, szczególnie przewyższali rywali pod względem technicznym i taktycznym. Jest to trzeci dublet jaki udało mi się osiągnąć w mojej pracy trenerskiej. Teraz muszę przygotować dwa zespoły do mistrzostw kraju. Nie będzie to łatwe. Myślę jednak, że damy radę. Ja lubię takie wyzwania, ale to już w przyszłym roku.”

Zespoły z naszej „słynnej SP Łęki Szlacheckie” będą reprezentować województwo łódzkie w finale krajowym, który zostanie rozegrany w maju 2018 roku tradycyjnie w Elblągu.