Wyjazd na spektakl „Kot w butach”

Dnia 25 lutego  dzieci z punktu przedszkolnego, klas 0-III uczestniczyły w wycieczce  do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, aby obejrzeć spektakl edukacyjny „Kot w butach”.  To bajka adresowana przede wszystkim do najmłodszych widzów. Opowiada o „magicznym”, sprytnym  i przedsiębiorczym  kocie, który przemawia ludzkim głosem i chodzi w pięknych, skórzanych butach. Odmienia on życia swojego pana, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Biedny i niezaradny młodzieniec zostaje bogatym markizem, żeni się z piękną i dobrą królewną i zamieszkuje w pałacu. Milusińscy z niezwykłym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to bajka z morałem. Bo któż nie chciałby się wcielić, choć na chwilę w postać kota, który nie tylko potrafi okpić i ośmieszyć pyszałków i brutali, ale doprowadzić do szczęśliwego końca sprawy swojego Pana. Spektakl pokazuje wartość przyjaźni, chęci pomocy innym, uczy pokonywania trudności oraz mówienia prawdy. Dla niektórych była to  pierwsza wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia. Wszyscy usatysfakcjonowani i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Wycieczkę zorganizowały panie: Joanna Błaszczyk i  Marzena Patek. Opiekunami wyjazdu były:  p. Marta Herman, p. Magdalena Tyszer, p. Edyta Świstak i p. Iwona Wojciechowska.