Światowy Dzień Kota w Punkcie Przedszkolnym

W dniu 17 lutego dzieci z Punktu Przedszkolnego w Łękach Szlacheckich obchodziły nietypowe święto – „Święto Kota”. Celem  obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. W tym dniu maluchy oglądały ilustracje przedstawiające różne rasy kotów, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami ich pielęgnacji. Wszystkie przedszkolaki zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki, śpiewały „kocie” piosenki oraz wykonywały różnorodne prace plastyczne.

Dzień ten pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, maluchy spędziły w miłej oraz radosnej atmosferze.