„DZIAŁAJMY RAZEM” - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

Dnia 11 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach obchodów dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez wychowawcę grupy. Przedszkolaki poznały podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki edukacyjne z serii „Sieciaki.pl” oraz „Owce w sieci”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Bajki poprzedziła pogadanka nauczycielki na temat komputera, telefonów i Internetu z uwzględnieniem bezpieczeństwa w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Maluchy doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym dotyczącym obejrzanych bajek. W nagrodę  każdy przedszkolak otrzymał plakietkę – laptopa z logiem DBI, a w ramach zadania plastycznego kolorowały i wyklejały obrazki. Dzieci wspólnie z wychowawcą wykonały również plakat propagujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wykonane zadania i wspólne zabawy oraz przekazywana przez panią Joannę Błaszczyk wiedza uświadomiła maluchom, że Internet to źródło wiedzy i radości. Dowiedziały się też, jak bezpiecznie posługiwać się TIK, omijając niebezpieczeństwo. Przedszkolaki poznały bezpieczną stronę internetową, z której mogą korzystać – www.necio.pl. Strona ta zawiera gry, piosenki, animacje oraz różne porady dla dorosłych (rodziców i nauczycieli) wprowadzające w świat bezpiecznego Internetu.