Program edukacyjny BEZPIECZNY PUCHATEK

Uczniowie klasy I w październiku 2019 roku, wstąpili do KLUBU BAZPIECZNEGO PUCHATKA. Na zajęciach szkolnych zdobywali wiedzę na temat jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W celu utrwalenia wiadomości rozwiązywali zagadki, krzyżówki i rebusy, kolorowali kolorowanki, słuchali czytanych przez nauczycielkę tekstów o bezpieczeństwie, prowadzili rozmowy i dyskusje. Wykonali w klasie gazetkę na temat bezpiecznych zachowań. Następnie w 8 stycznia 2020r., uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa dla Pierwszoklasistów, którego celem było sprawdzenie wiedzy oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Dzieci odpowiadały na 15 pytań, umieszczonych na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl. Test był nie tylko sprawdzeniem wiedzy uczniów o bezpieczeństwie, ale i formą zabawy. A nagrodą? Nagrodą dla każdego uczestnika testu, okazała się satysfakcja z bezbłędnie wypełnionego testu ( 15 / 15 pkt. ) oraz zdobyta wiedza o BEZPIECZEŃSTWIE!

Wychowawca klasy I

Wioleta Tatara