Bezpieczny przedszkolak – spotkanie z policjantem

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków przybył do naszej sali zaproszony gość z Komisariatu Policji w Gorzkowicach pan Bartosz Kondraciuk. Dzieciaki podczas spotkania utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa. Usłyszały przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Policjant przypomniał o niebezpiecznych skutkach zabaw zimowych: wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób, itp. Pan Bartosz prosił maluchów o zachowanie szczególnej uwagi podczas poruszania się po drogach o zmroku i przekonywał przedszkolaków o tym, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Dzieci brały aktywny udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają.

Wychowawca grupy pani Joanna Błaszczyk dziękuje panu dzielnicowemu Bartoszowi Kondraciukowi za cenne wskazówki i poświęcony czas Uśmiech