Spotkanie przedszkolaków ze strażakami z OSP w Łękach Szlacheckich

Przedszkolaki z wielką radością powitały w sali wyjątkowego gościa - strażaka pana Jakuba Woźniaka. Podczas spotkania strażak zaznajomił najmłodszych z ciekawostkami związanymi z pracą strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz zabaw zimowych. Dzieci dowiedziały się również, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków. Utrwaliły sobie także numery alarmowe oraz zostały poinformowane, w jakich sytuacjach powinni wzywać pomoc.

Największe zaskoczenie i wiele emocji wśród przedszkolaków wzbudziła wizyta w budynku w OSP. Na maluchów oczekiwał tutaj naczelnik OSP w Łękach Szlacheckich - pan Paweł Wojtala. Dzieci z wielką radością wsiadały do wozu strażackiego i przymierzały hełm. Z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponuje straż. Przedstawiciele straży zaprezentowali też, jak działa kamera termowizyjna oraz opowiedzieli, w co musi być ubrany strażak podczas akcji. Maluchy aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie odpowiadały na zadawane pytania i uważnie słuchały opowieści strażaków.

Wizyta przebiegła w przesympatycznej atmosferze i zakończyła się wspólnym zdjęciem. Wychowawczyni pani Joanna Błaszczyk podziękowała przedstawicielom straży za poświęcony czas i miłe spotkanie.