Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Praw Dziecka. Ten szczególny dzień jest doskonałą okazją do przypomnienia wszystkim, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy. To również rocznica uchwalenia  Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia tego najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka  z UNICEF” i wspólnie świętowaliśmy ten dzień. Z tej okazji zostały zaplanowane do realizacji działania, które miały na celu zapoznać dzieci z prawami ustanowionymi kilkadziesiąt lat temu przez Janusza Korczaka. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów w oparciu o scenariusze zajęć dostarczone przez UNICEF. Przybliżyli uczniom tematykę  praw dziecka,  korzystając z  „Konwencji Praw Dziecka”.  Szkolny Klub Wolontariatu wspólnie z pedagogiem szkolnym zorganizował konkurs plastyczny „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI”.  Uczniowie z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz klas  I-VIII, dając upust wodzy i wyobraźni, wykonali plakaty. Galerię prac uczniowskich można zobaczyć na korytarzu szkolnym.  Podsumowaniem uroczystych obchodów tego ważnego dnia było przebranie się społeczności szkolnej „na niebiesko”.

Joanna Błaszczyk