Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

25 i 26 kwietnia 2019r. w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Łękach Szlacheckich odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas akademii swoją obecnością zaszczyciła nas pani Ewelina Jędruszek pracownik ds. oświaty Urzędu Gminy w Łękach Szlacheckich oraz zaproszeni rodzice. Uczniowie klas III, V i VII wraz ze szkolnym chórem  pod kierunkiem pani Anny Balcerek i Barbary Marszalik-Rzepeckiej  zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, tańcem oraz piosenką – cenną lekcję historii. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu. Wszyscy uczniowie przybyli na uroczystość z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami. Apel uświetniony został pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru. Wysłuchaliśmy takich pieśni jak: „Taki kraj”, „Mazurek Trzeciego Maja”, „Jak długo w sercach naszych”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Wielką atrakcją akademii był taniec Polonez w wykonaniu uczniów klasy III, który nagrodzony została gromkimi brawami. Było to ważne i wyjątkowe wydarzenie dla naszej szkoły.