Spotkanie z policjantem "Bezpieczne ferie zimowe"

Dbając o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 08.02.2019r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl.O-VIII oraz dzieci z punktu przedszkolnego z reprezentantem Posterunku Policji w Gorzkowicach sierżantem sztabowym p. Marcinem Kowalskim na temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Policjant przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Zwrócił uwagę na bezpieczne poruszanie się - lewą stroną drogi i obowiązek noszenia kamizelek oraz elementów odblaskowych w porze wieczornej na terenie niezabudowanym. Funkcjonariusz  przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na uczniów w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupił sie na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących sie blisko ulic i rzek. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać sie na kuligu. Uczniowie przypomnieli również numery telefonów alarmowych o których należy pamiętać,  a w sytuacji zagrożenia wzywać pomoc dorosłych. Spotkania z policjantem odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami. Wszystkim wychowankom życzymy aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.