EUROPEJSKI ROK DZIEDZICTWA KULTUROWEGO 2018 – SEMINARIUM EUROPEJSKIE

W dniu 11 grudnia 2018 roku, w WODN w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się seminarium europejskie poświęcone realizacji projektów Szkolnych Klubów i działań podejmowanych w szkołach, mających na celu zachęcenie do dzielenia się i docenienia wartości europejskiego dziedzictwa kulturowego jako dobra wspólnego. Organizatorem seminarium była pani Barbara Śpiewak.

W powyższym przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej w Przedborzu, Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku, Szkoły Podstawowej w Wielgomłynach, Szkoły Podstawowej w Stobiecku Szlacheckim, III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas seminarium efekty swoich działań zaprezentowali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich oraz z Gimnazjum w Tomawie w składzie:

Anna Wachnik

Julia Skrobek

Oliwia Pabich

Bartosz Dróżdż

Wiktoria Sztajnert

Pod opieką p. W. Jędruszek przygotowali  scenkę będącą współczesną parafrazą dramatu J. Słowackiego, pt. „Balladyna… to jedna z nas”. Uczniowie znakomicie wcielili się w swoje role i bardzo dobrze je zagrali, przedstawiając tym samym odmienne charaktery sióstr Aliny i Balladyny. Pokazali umiejętności i talenty aktorskie, występując na szerszym forum. Była to też okazja do wypromowania swojej szkoły.

W podziękowaniu za udział uczestnicy spotkania otrzymali aniołki wykonane przez p. Leszka Bogusławskiego, zabrali maleńką cząstkę dziedzictwa kulturowego do swoich domów. Na zakończenie wszyscy uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście spotkali się przy herbatce i słodkim poczęstunku, dzieląc się wrażeniami.

W. Jędruszek