Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Punkcie Przedszkolnym

Na początku października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań i pomaga w budowaniu więzi. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W ramach tej akcji do naszego przedszkola przybyli specjalni goście - rodzice, którzy czytali wybrane przez dzieci książki. Przedszkolaki w skupieniu i ciszy słuchały bajkowych powieści i z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Okazji do czytania dzieciom jest wiele, powinniśmy to robić nie tylko w przedszkolu ale przede wszystkim w domu.

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!