Wycieczka na pocztę i do sklepu

Dnia 13 czerwca dzieci z Punktu Przedszkolnego odwiedziły Punkt Pocztowy znajdujący się niedaleko naszego przedszkola oraz pobliskie sklepy. Głównym celem wycieczki było poznanie pracy osób pracujących na poczcie oraz w sklepie. Przedszkolaki poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na wagi do listów i paczek, logo poczty oraz półki z różnymi typami kopert. Dużo pozytywnych emocji wśród przedszkolaków wzbudził klaser. Dzieciaczki z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem przeglądały kolejne strony z kolorowymi znaczkami. Wszystkiego byli ciekawi i uważnie słuchały tego, co opowiadała im Pani Ela.

W trakcie wizyty w sklepach dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wypełnione półki, regały i lodówki. Dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami sprzedawanych tam artykułów, miały też okazję do zadawania pytań paniom ekspedientkom i obserwowania ich pracy. Dzięki temu takie pojęcia jak: klient, sprzedawca, kasa, waga, nie są już obce naszym przedszkolakom. Na zakończenie wycieczki pani wychowawczyni wspólnie z dziećmi dokonała drobnych zakupów. Ponadto dzieci otrzymały pyszne cukierki i balony, za które wszyscy z radością podziękowali. Wizyta w sklepach była bardzo interesująca i pouczająca.

Wycieczka okazała się bardzo fascynująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń.