Zimą przedszkolaki dbają o ptaki

Dzieci widzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają, aby karmniki dla ptaków nie były puste. Dzieci podczas realizacji tematu „Dbamy o zwierzęta” w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury dowiedziały się dlaczego należy dbać o zwierzęta (nawet te malutkie) oraz czym można dokarmiać ptaki. Przedszkolaki gromadzą ziarna, nasiona i okruszki chleba. Systematycznie uzupełniają zapasy w karmniku, który znajduje się w ogrodzie przedszkolnym. Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za pomoc. Zachęcamy również Państwa do wspólnego z dziećmi dokarmiania ptaków we własnych karmnikach. Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny dla naszych pociech, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji ale także satysfakcję i wiele radości.