IV Piotrkowski Festiwal Nauk Technicznych w Piotrkowie Trybunalskim

W dniu 30 stycznia 2019 r. uczniowie klasy VIII pod opieką wychowawcy p. Grażyny Pyrzanowskiej, wraz z innymi szkołami naszej gminy, brali udział IV Piotrkowskim Festiwalu Nauk Technicznych w Piotrkowie Trybunalskim. Celem przedsięwzięcia było promowanie kształcenia technicznego. Wykłady prowadzone były przez pracowników naukowych wyższych uczelni, pracowników firm związanych z branżą techniczną oraz nauczycieli ZSP i PO-W nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim.

Tematem pierwszych warsztatów było: Architektura – prezentacja najwyższych budynków świata oraz związane z tą tematyką, gry zabawy, rebusy i krzyżówki dla uczestników. Następnie odbył się wykład na temat izolacji termo refleksyjnej, technologia i odbicie termoizolacyjne, nowatorskie metody, montaż elementów termoizolacyjnych. Atrakcją dla dzieci była foto sesja z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, poczęstunek. Kolejne warsztaty – jak się uczyć, aby się nauczyć i zdać egzamin z języka angielskiego. Tam uczniowie m. in. wykonywali ćwiczenia egzaminacyjne, a także formułowali wypowiedzi pisemne. Ciekawymi zajęciami okazały się zajęcia praktyczne „Nowoczesne pokrycia dachowe”. Z pomocą fachowców praktycznie wykonywali wykończenia – obróbki dachowe. Na koniec udali się do kolejnej sali na wykład o kolorach w ujęciu fizycznym, nauce o świetle.

Był to bardzo udany wyjazd integracyjno-edukacyjny.