27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 13 stycznia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich ponownie przyłączyli się do akcji charytatywnej w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej WOŚP "celem finału będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom”. Aby wesprzeć realizację tego szczytnego celu uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią Panią Edytą Błaszczyk oraz Panią Karoliną Balcerek-Bąba wybrali się do Piotrkowa Trybunalskiego i wspólnie z innymi kwestowali w ramach  tej wielkiej akcji. W tym roku do 27 Finału WOŚP zgłoszonych zostało 19 uczniów. Ze względu na duże zainteresowanie udziałem w tym wydarzeniu, ostatecznie zarejestrowanych zostało 14 wolontariuszy z naszej szkoły:

1. Karolina Berska
  2. Maciej Dorosławski
  3. Jakub Kopacki
  4. Izabella Kołtun
  5. Oskar Małecki
  6. Wiktoria Moneta
  7. Karolina Nowak
  8. Jessica Osuch
  9. Kornelia Początek
  10. Hubert Szymański
  11. Kacper Sobczyk
  12. Jakub Sosnowski
  13. Kaja Wojtala
  14. Oliwier Żak

Akcję wpierali również Dawid Cichosz, Julia Skrobek, Kacper Smuklerz oraz Joanna Więcławska, którzy pomagali wolontariuszom w rozdawaniu czerwonych serduszek WOŚP. Kwestowanie rozpoczęliśmy o godz. 10.00 a zakończyliśmy o 15.00. Na koniec każdy wolontariusz rozliczył się w banku z pieniędzy zebranych do swojej puszki i dostał na pamiątkę rozliczenie z podziękowaniem od sztabu WOŚP.  Ostatecznie reprezentanci Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich zebrali 2.039,00 zł. Najlepszymi wolontariuszami w tym roku okazali się: Oskar Małecki – 351,74 zł, Jakub Kopacki - 233,35 zł oraz Wiktoria Moneta – 217,80 zł. Wszystkim wolontariuszom, niezależnie od kwoty jaką zebrali składamy serdeczne podziękowania.

To był wyjątkowy dzień, który połączył wszystkich, którzy pomimo zimna i deszczowej pogody wspólnie starali się, aby zebrać jak najwięcej środków na zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitali dziecięcych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się pobić nasz dotychczasowy rekord!

Organizator wyjazdu -  Edyta Błaszczyk