Lekcja języka polskiego w bibliotece

23 listopada 2018 roku uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich wzięli udział w niecodziennej lekcji języka polskiego, która odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łękach Szlacheckich.

Tematem lekcji było wyjaśnienie czym jest biblioteka, zapoznanie z zasadami i przepisami korzystania  z zasobów  bibliotecznych.

Zapoznano uczniów  z dokumentacją biblioteczną, a przede wszystkim z katalogami bibliotecznymi, poznali ich rodzaje, kartą katalogową oraz odczytywaniem z karty informacji o szukanej książce. Poznali księgozbiór podręczny oraz zbiory naszej biblioteki.

Uczniowie z zadowoleniem ze zdobytych wiadomości  wrócili do szkoły. Dziękujmy Pani Marcie Stępień za miłą lekcję oraz zakładki do książek, które uczniowie otrzymali na zakończenie.

Jolanta Wilczyńska