Chłopcy na VII miejscu w Polsce

Mistrzostwa Polski w unihokeju za nami

W dniach 25-27 maja 2018r. w Elblągu odbył się finał ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół podstawowych   (XXV międzynarodowy festiwal unihokeja o „Puchar Bałtyku”).

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, były niezwykle emocjonujące, niesamowite zwroty sytuacji.  Wydawało się, że dziewczęta wejdą do „ósemki”  a chłopakom będzie o wiele trudniej. Tymczasem to oni weszli do rozgrywki finałowej i zajęli ostatecznie VII miejsce (to drugi wynik w historii startu chłopców w mistrzostwach Polski). Brawo! Natomiast hokeistki z naszej szkoły zajęły XIV miejsce.

Podsumowując można powiedzieć, że był to dobry start w mistrzostwach Polski. Nie było co prawda spektakularnych wyników, tak jak w latach ubiegłych, ale podwójne mistrzostwo województwa i udział dwóch reprezentacji w finale krajowym potwierdza bardzo wysoki poziom unihokeja naszej szkoły.

Dziewczęta wystąpiły w składzie:

Karolina Berska (kapitan), Izabella Kołtun, Natalia Niemczyk, Karolina  Nowak, Joanna Mazurek, Kinga Olejnik, Julia Skrobek, Joanna Więcławska, Kaja Wojtala, Natalia Wolska, Woźniak Weronika.

Chłopcy wystąpili w składzie:

Filip Janiec,  Kacper Kozub, Kacper Księżnik (kapitan), Oskar Małecki, Adrian  Misztela, Mateusz  Rybicki, Jakub  Sosnowski,  Kamil Więcławski,  Daniel Wojtala, Kacper Woźniak, Krzysztof  Zdulski,  Daniel  Żak

Opiekę nad zespołami sprawowali Grażyna i Roman Pyrzanowscy.