Wyjazd do teatru

Uczniowie klasy VII i VIII w dniu 25 lutego 2020 roku byli na spektaklu teatralnym „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, który wystawiony był w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
    Był to dynamiczny, przygotowany z wielkim rozmachem przez Teatr Nowy ze Słupska spektakl, który zachwyca kulturą żywego słowa, pięknem „trzynastozgłoskowca” w interpretacji 13-osobowego zespołu aktorskiego.
    „Pan Tadeusz” nasza epopeja narodowa, jest baśniowym wspomnieniem nieistniejącego już świata, opisem wielkiej tęsknoty do wolnej ojczyzny.
      Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli spektakl, a po jego obejrzeniu podzielili się swoimi spostrzeżeniami.
      Była to jedna z niewielu okazji uczestniczyć w prawdziwym spektaklu teatralnym, podziwiać na żywo grę aktorską, móc obejrzeć tak ważne dla każdego Polaka dzieło literackie.
      Pełni wrażeń i mimo nieprzewidzianych przygód wszyscy szczęśliwi wrócili do domu.
      Opiekę nad uczniami sprawowały: Jolanta Wilczyńska – wychowawca klasy VII oraz Edyta Błaszczyk – wychowawca klasy VIII.