Teatrzyk "Co w trawie piszczy"

Najmłodsi użytkownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Łękach Szlacheckich, już po raz kolejny spotkali się z aktorami teatru Edu-Artis z Krakowa. Dzieci z przedszkola, uczniowie klasy „0” oraz klas I-III Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich obejrzały spektakl pt. „Co w trawie piszczy”. Maja, Gucio i Filip zafascynowani bajkami podsłuchanymi na leśnej polanie mają marzenie - założenie własnej biblioteki, która byłaby dostępna dla wszystkich mieszkańców łąki. Ich plany próbuje zniszczyć Pajęczyca Tekla, na szczęście jej się nie udaje. Dzieci pomagają w spełnieniu tego marzenia- tworzą bajki dla biblioteki i spisują je na kwiat-bookach. Dzięki współpracy głównych bohaterów przedstawienia oraz licznej widowni powstaje leśna biblioteka. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, przypomniały sobie znane bajki, jak również chętnie brały udział w zabawach ruchowych. Na koniec wspólnie z Pszczółką Mają wszyscy zatańczyli specjalny taniec i podziękowali aktorom za wspaniały spektakl. Zarówno małym widzom jak i trochę starszym, spektakl sprawił dużo radości i z pewnością wszyscy zapamiętają to niesamowite spotkanie z bajkowymi bohaterami. Głównym przesłaniem wspólnego spotkania było zachęcenie dzieci do odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania i czytania interesujących książek.