Dzień bezpiecznego internetu w klasie I i 0

Działajmy razem !

Tak brzmi tegoroczne hasło Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który obchodzimy 11 lutego 2020r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat przekroczył jej granice, angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
W związku z tym, dzieci z klasy 0 oraz uczniowie klasy I ze swoimi wychowawczyniami Panią Marzeną Patek, Panią Wioletą Tatara i Panią Eweliną Sobczyk włączyły się w propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w Internecie i podnoszenia świadomości młodych internautów. Przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne, omówiliśmy urządzenia, za pomocą których możemy korzystać z Internetu, obejrzeliśmy bajki z serii „Owce w sieci"- „Bez kożuszka”, „Tajemniczy przyjaciel", „Zemsta" i każdy dokładnie omówiliśmy. Dzieci stwierdziły, że Internet jest wielką skarbnicą wiedzy i zabawy, ale kryje też wiele niebezpieczeństw, dlatego trzeba z niego umiejętnie korzystać. Wspólnie poznaliśmy „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu" oraz wykonaliśmy plakat promujący ideę Internetu jako środowiska tworzonego przez odpowiedzialnych, mądrych i życzliwych ludzi. Dzień ten był nie tylko nauką, ale i dobrą zabawą dla dzieci. Z pewnością do tematu powrócimy, bo dzieci tematem bezpiecznego Internetu były bardzo zaciekawione.

Wychowawca klasy I

Wioleta Tatara