Ferie zimowe z biblioteką

Za nami ferie zimowe 2020. Podobnie jak w latach poprzednich, Gminna Biblioteka Publiczna w Łękach Szlacheckich przygotowała interesującą propozycję zajęć dla młodych użytkowników biblioteki. Program ciekawych zajęć, sprawił, że każdy, kto w tym czasie został w domu i nie wyjeżdżał na żadne zimowisko - nie nudził się, ale wręcz przeciwnie – miło spędził ten czas na zabawach z przyjaciółmi, pod czujnym okiem animatorów. Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową w Łękach Szlacheckich i Szkołą Podstawową w Trzepnicy, w udostępnionych salach, w drugim tygodniu ferii uczestnicy zajęć w aktywny sposób rozwijali swoje umiejętności i talenty, spotkali znajomych i świetnie się bawili.
Dzieci na całym świecie zwariowały na punkcie slime'ów, czyli kolorowych glutów. Właśnie takie kolorowe slimy do rozciągania i gniecenia stworzyły nasze dzieci. Fajną, kolorową i elastyczną masę zawierającą brokat lub styropianowe kulki można formować w dowolny sposób. Zabawa z nimi pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię, jednak przede wszystkim to świetna frajda. Zajęcia plastyczne wzbudziły zainteresowanie i uczestnicy zajęć wykazali się dużą kreatywnością, tworząc ciekawe prace.
Podczas trzeciego spotkania nie zabrakło gier i zabaw ruchowych i integracyjnych, które miały na celu kształtowanie więzi grupowej i zachęcenie do współdziałania. Były też konkurencje sportowe „Gorący ziemniak” to gra, w której liczy się refleks, pomysłowość, logiczne myślenie, kreatywne i zaskakujące skojarzenia oraz poczucie humoru. W zabawie „Warzywniak”, którą dzieci pamiętały z zeszłorocznych ferii, również w tym roku chętnie uczestniczyły. Wspomniane gry i zabawy i wiele, wiele innych towarzyszyły dzieciom także w poprzednich dniach zajęć. Na zakończenie wszyscy uczestniczy wzięli udział w krótkich warsztatach modelowania balonów. Każdy wykonał balonową szablę.
Podczas wspólnych spotkań nie było miejsca na nudę i każdy z pewnością znalazł coś ciekawego dla siebie. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom zimowych warsztatów nie brakowało. Wszystkim uczestnikom zimowych spotkań z biblioteką serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie i wytrwałość. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za niezapomniane chwile, za okazję do doskonałej zabawy i zastrzyk energii do dalszej pracy Ferie zimowe dobiegły już końca, ale Biblioteka nadal jest otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.