28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 12 stycznia 2020 r. uczniowie z klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich po raz kolejny przyłączyli się wspólnego kwestowania w ramach 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opiekę nad wolontariuszami sprawowała p. Edyta Błaszczyk i p Joanna Błaszczyk. Celem wyjazdu było propagowanie idei wolontariatu, przygotowywanie młodzieży do podejmowania pracy wolontariusza,  uwrażliwienie na cierpienie i potrzeby innych, inspirowanie do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie umiejętności działania zespołowego. W tym roku do 28 Finału WOŚP zgłoszonych zostało 30 uczniów. Ze względu na duże zainteresowanie udziałem w tym wydarzeniu, ostatecznie zarejestrowanych zostało 15 wolontariuszy oraz 11 pomocników, którzy pomagali wolontariuszom w przyklejaniu czerwonych serduszek WOŚP. Kwestowanie rozpoczęliśmy o godz. 10.00 a zakończyliśmy o 16.00. Na koniec każdy wolontariusz rozliczył się w banku z pieniędzy zebranych do swojej puszki i dostał na pamiątkę rozliczenie z podziękowaniem od sztabu WOŚP.  Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich pobili ubiegłoroczny rekord szkoły i zebrali w sumie 3.228,88 zł. i 51 euro. Najlepszymi wolontariuszami w tym roku okazali się: Filip Janiec z kl. 7 – 580,80 zł. i 50 euro, Julia Skrobek z kl. 7 - 344,55 zł., Kacper Kozub z kl. 7 – 299,90 zł. i Wiktoria Moneta z kl. 8 – 260,64. zł. Celem tegorocznej zbiórki pieniędzy jest zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Wszystkim wolontariuszom, niezależnie od kwoty jaką zebrali składamy serdeczne podziękowania.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się pobić dotychczasowy rekord!

Organizator wyjazdu -  Edyta Błaszczyk