Finały wojewódzkie w unihokeju dziewcząt i chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Kapitalny start w finałach wojewódzkich hokeistek i hokeistów z SP Łęki Szlacheckie. Podwójne złoto !!!

16 grudnia 2019r. w Uniejowie odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocz. 2005-2006)w unihokeja w kategorii dziewcząt.
     Reprezentacja dziewcząt rozegrała super zawody i w pięknym stylu zdobyła mistrzostwo województwa. W turnieju finałowym dziewczęta wygrały wszystkie mecze, strzeliły rywalkom 14 goli, nie tracąc żadnego! I tak kolejno: 1:0 z SP Góra Św. Małgorzaty (pow. łęczycki), 4:0 z SP Gidle (pow. radomszczański), 2:0 z SP1 Sieradz i 7:0 z SP Białynin (pow. skierniewicki) . Brawo dziewczęta !!!
     Złote medalistki wystąpiły w składzie: Karolina Berska(kapitan) - 6 goli, Katarzyna Białkowska, Izabella Kołtun - 2, Joanna Mazurek, Karolina Nowak, Kornelia Początek, Julia Skrobek(VIII) - 2, Julia Skrobek(VII), Joanna Więcławska, Kaja Wojtala, Weronika Woźniak.
      Następnego dnia tj.17 grudnia 2019r. również w Uniejowie odbył się finał wojewódzki IMS w unihokeja szkół podstawowych w kategorii chłopców.
     Hokeiści z naszej szkoły pozazdrościli dziewczętom i w równie pięknym stylu obronili mistrzostwo województwa. W turnieju finałowym wygrali wszystkie mecze, strzelili rywalom 14 goli tracąc 2. I tak kolejno: 5:1 z SP Biała Rawska, 3:1 z SP Gomunice (pow. radomszczański) i w ścisłym finale 6:0 z SP 9 Sieradz. Brawo chłopaki !!!
     Mistrzowie wystąpili w składzie: Filip Janiec, Kacper Kozub(kapitan), Kacper Księżnik - 5goli, Oskar Małecki - 4, Adrian Misztela - 5, Mateusz Rybicki, Jakub Sosnowski, Kamil Więcławski, Daniel Wojtala, Krzysztof Zdulski, Daniel Żak, Oliwier Żak.
    Jak mówi trener Roman Pyrzanowski: „To są kolejne piękne karty jakie zapisujemy w historii naszej szkoły. To już ósmy tytuł mistrzowski jaki zdobyły dziewczęta w jedenastoletniej historii startów w finałach wojewódzkich. Chłopcy zdobyli złote medale po raz drugi z rzędu w IMS (po raz ósmy w jedenastoletniej historii startów w finałach wojewódzkich). Wynik chłopców nie jest dla mnie zaskoczeniem. Byli dobrze przygotowani pod każdym względem, szczególnie przewyższali rywali pod względem technicznym i taktycznym. Dziewczęta przystąpiły do zawodów bardzo zmotywowane i mimo pewnych zaległości treningowych rozegrały bardzo dobre zawody. Gratuluję wszystkim zawodnikom.”
To już po raz piąty będziemy reprezentowani przez dwa zespoły w finałach ogólnopolskich, które zostaną rozegrane w maju 2019 roku, tradycyjnie w Elblągu.