Wycieczka do ZOO w Borysewie

Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Łękach Szlacheckich wraz  z nauczycielkami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do ZOO w Borysewie. Głównym celem wyjazdu było wzbogacenie wiedzy na temat dzikich zwierząt mieszkających w ZOO oraz stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu. Pogoda była słoneczna, a program wycieczki bogaty i atrakcyjny. Pobyt w Borysewie rozpoczęliśmy od zwiedzania ogrodu z przewodnikiem podczas przejazdu kolejką. Maluchy miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień okazy zwierząt: białe lwy, tygrysy, antylopy, zebry, żyrafy, bawoły afrykańskie, fokę szarą, tapiry, małpy, papugi, rysie, pumy, wielbłądy, kangury, lemury, białe wilki, alpaki, rysie oraz aligatory. Po obejrzeniu ogrodu przyszedł czas na zabawy w Figlarni. Dmuchane zamki, stonogi, delfiny, i inne atrakcje czekały tylko na nas! Po figlach i swawolach mieliśmy okazję obejrzeć pokaz karmienia foki o imieniu Dawid. Okazało się, że to bardzo mądre i niezwykle inteligentne zwierzę, które potrafi wiele ciekawych sztuczek. Następnie bawiliśmy się ze zwierzętami w zagrodzie „Mini zoo”. Dzieci mogły pogłaskać mieszkające tam zwierzątka.  Niesamowitą atrakcją, która dostarczyła przedszkolakom wiele radości była przejażdżka na kucyku pod opieką pracownika ogrodu. Zadowoleni i głodni udaliśmy się do restauracji na smaczny obiadek. Nasz pobyt w ZOO Safari w Borysew zakończył odpoczynek pod parasolami, gdzie mogliśmy ze smakiem delektować się deserem – pysznymi lodami.

Nasza przygoda dobiegła końca! Zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach pożegnaliśmy się z osobami pracującymi w  ZOO i ruszyliśmy w drogę powrotną. To był miły i udany dzień!

Dziękujemy wszystkim Rodzic om za pomoc i współpracę podczas wycieczki!

Słowa podziękowania kierujemy także w stronę pana wójta Piotra Łącznego za udostępnienie gimbusa szkolnego.