Wycieczka kl. IV do Łodzi

3 czerwca 2019 roku uczniowie klasy IV, pod opieką p. Sylwii Radziszewskiej i p. Moniki Wąsowicz, wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem wycieczki był seans filmowy w kinie Cinema City pt. „Aladyn”. Opowieść o ulicznym złodziejaszku, który został posiadaczem magicznej lampy z niebieskim Dżinem w środku, zaciekawiła wszystkich. Film  z elementami musicalowymi sprawił dzieciom wielką frajdę. Uczniowie komentowali, że fragmenty śpiewane i tańczone są definitywnie najlepszymi momentami filmu i nadają "Aladynowi" prawdziwie magicznej i bajkowej aury.

Po zakończonej projekcji udaliśmy się do parku trampolin SALTOS. Zabawę zaczęliśmy od rozgrzewki z trenerem, który nie tylko przygotował nas do zabawy, ale również przypomniał nam zasady bezpiecznego korzystania z trampolin. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, skakaliśmy do basenów z gąbkami, graliśmy w piłkę. Dowiedzieliśmy się, że skakanie na trampolinach dodaje energii, podnosi poziom dopaminy, która podnosi naszą motywację do działania, i endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Regularne ćwiczenia na trampolinach wzmacniają mięśnie głębokie, poprawiają zdolności motoryczne i równowagę. No i dają mnóstwo radości (to taki efekt uboczny).Wszystkim bardzo się podobało. Niestety, godzina szybko minęła i musieliśmy wyruszyć w drogę powrotną.

Sylwia Radziszewska - wych. kl. IV