Wycieczka do pasieki w Dorszynie

3 czerwca 2019 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedziły pasiekę państwa Zawadów w Dorszynie. Pan Mariusz w bardzo interesujący sposób opowiadał o zwyczajach pszczół. Następnie pokazał dzieciom w jaki sposób pozyskuje się miód, wyprodukowany przez pszczoły. Dzieci miały okazję osobiście doświadczyć pracy pszczelarza. Dzielnie pomagały w odsklepianiu miodu, a potem w odwirowywaniu go w wirówce. Najprzyjemniejszym dla dzieci momentem wycieczki była degustacja pysznego miodu. Była też okazja przymierzyć strój pszczelarza oraz z bliska podejrzeć pracę pszczół w specjalnie przygotowanej, bezpiecznej gablocie. Państwo Zawada przygotowali dla dzieci atrakcyjne upominki, za które bardzo dziękujemy. Warto było wybrać się w tak piękną okolicę, aby miło spędzić czas i dowiedzieć się tylu ciekawych rzeczy. Dziękujemy za cenną lekcję.