Gminny Konkurs Ortograficzny klas II "Mistrz Ortografii"

Gminny Konkurs Ortograficzny klas II

"Mistrz Ortografii"

W ubiegły piątek, 26 kwietnia 2019 roku w  Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej  w Łękach Szlacheckich odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich. Uczestnicy walczyli o tytuł „Mistrza Ortografii” Do rywalizacji  przystąpili  uczniowie klas II Szkoły Podstawowej  im. A. F. Modrzewskiego w Trzepnicy pod opieką pani Joanny Karolczak oraz Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Łękach Szlacheckich pod kierunkiem pani Grażyny Kopackiej.

Dyktando, z którym zmagało się ośmioro uczestników konkursu, nosiło tytuł „Drzewo Alfabetu” i nie należało do najłatwiejszych. Mimo to wszyscy świetnie sobie poradzili. Po części konkursowej uczniowie udali się na poczęstunek, a komisja sprawdziła prace uczniowskie. Wyłoniono laureatów, którymi okazali się:

I miejsce  i tytuł „Mistrza Ortografii”  zdobyli:

• Zofia Krawczyk – ze Szkoły Podstawowej  im. A. F. Modrzewskiego w Trzepnicy oraz

• Tymoteusz Tyszer – ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Łękach Szlacheckich.

II miejsceKacper Turniak – ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Łękach Szlacheckich.

III miejsce –  Wiktor Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej  im. A. F. Modrzewskiego w Trzepnicy

Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca zostali obdarowani nagrodami książkowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Gratulacje dla laureatów i podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli

za przygotowanie do konkursu.

Koordynator konkursu:

Grażyna Kopacka