"Smerfy na smyczy"

Gminna Biblioteka Publiczna w Łękach Szlacheckich zaprosiła przedszkolaków oraz uczniów kl. 0-III  na przedstawienie teatralne pt. „Smerfy na smyczy”. Artyści z krakowskiego teatru „Edu Artis” przenieśli dzieci do smerfnego  lasu pełnego przygód. Dzieci z zaangażowaniem  przeżywały przygody Smerfetki, która była uzależniona od telefonu. Treścią spektaklu było ukazanie dzieciom konsekwencji nadużywania nowoczesnych technologii: telefonu, tabletu, laptopa, Internetu i telewizji. Opowiada o zagrożeniach jakie na nas czekają w internecie. Przestrzega, że Internet mimo, że jest czymś wspaniałym i nieodzownym, to również może uczynić krzywdę lub my za jego pośrednictwem możemy zrobić krzywdę innym. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w prowadzonej inscenizacji. W przedstawieniu nie zabrakło śmiesznych scen, a przede wszystkim zadowolenia młodych czytelników. Na zakończenie spotkania dzieci wraz ze Smerfami zatańczyły „Smerfny Taniec”.

Celem spotkania była promocja czytelnictwa i rozwijanie zainteresowania książką wśród najmłodszych czytelników.